Tomasz Otłowski: „Cmentarzysko imperiów”

2012.10.08

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Jako „Rzeczy Wspólne” z radością informujemy, że ukazała się właśnie książka Tomasza Otłowskiego „Cmentarzysko imperiów. Afganistan 2001-2014”, którą objęliśmy patronatem medialnym. Ta publikacja to wnikliwa rozprawa opisująca rozpad marzeń o powodzeniu operacji NATO w Afganistanie.

W recenzji Pawła Kowala czytamy: „To najlepsza na polskim rynku analiza skutków wojny w Afganistanie. Dla Otłowskiego to nie tylko historia jednego z konfliktów i błędów popełnionych przez NATO i USA, dla niego to punkt obserwacyjny procesu słabnięcia Zachodu pochłoniętego przez nowe wydanie pacyfizmu, rosnącej słabości Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale też rozpadu polskiej strategii tej misji. Najciekawsze jest to, co przykrywa zasłona politycznej poprawności i propagandy sukcesu – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jakie będą skutki wyjścia NATO z Afganistanu bez osiągnięcia sensownych celów politycznych i strategicznych.Otłowski próbuje tę kurtynę odsłonić i jedno staje się pewne: skutki nie ominą Polski”.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Rambler.

Istnieje również możliwość jej zakupu poprzez Allegro.

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!