Fundacja Republikańska  powstała w październiku 2009 roku. Misją Fundacji jest kształtowanie państwa polskiego w duchu III zasad republikańskich:

• kształtowania polskich i europejskich instytucji prawnych w duchu prymatu dobra wspólnego nad interesami prywatnymi,
  • zwiększania podmiotowości państwa polskiego, zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym,
  • kształtowania polskich i europejskich instytucji życia publicznego w duchu zgodnym z chrześcijańską koncepcją człowieka, w szczególności w zakresie ochrony życia ludzkiego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.

Fundacja buduje również środowisko skupiające ludzi, dla których te wartości są ważne.

Jeśli chcesz wspierać Fundację Republikańską i razem z nami dbać o dobro wspólne jakim jest Polska, to prosimy o finansowe wsparcie naszej działalności.

Darowizny zbieramy poprzez konto:

Nowy Świat 41, 00-042 Warszawa

Tytułem: darowizna na cele statutowe

Życie, dobro wspólne, Polska – w to wierzymy. I jest nas coraz więcej. Coraz więcej ludzi, którzy widzą, jak ważne jest kształtowanie dojrzałych obywateli, budowa silnych instytucji obywatelskich, zmiana życia publicznego zgodnie z ideałami republikańskimi.

Dla tych, którzy wierzą w naszą republikańską wizję świata, mamy różne propozycje:

• organizujemy Kongresy, wydarzenia i spotkania otwarte;
  • sporządzamy raporty i analizy o gospodarce i rozwoju Polski;
  • publikujemy Rzeczy Wspólne – kwartalnik prezentujący idee republikańskie;
  • jesteśmy obecni w mediach, gdzie promujemy republikańskie rozwiązania;
  • udzielamy się w konsultacjach publicznych.

Efekty naszej działalności są dostępne dla wszystkich!

Wszystko to jest możliwe dzięki wytężonej pracy całego zespołu i współpracujących z nami ekspertów. Jest to wartościowa praca, którą staramy się za każdym razem opłacać.

Dziękujemy za przekazane wsparcie!

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o naszej działalności, zapisz się na nasz newsletter.

Pozdrawiamy serdecznie!

Zespół Fundacji Republikańskiej