Już w sobotę V Kongres Republikański: Demografia. Rodzina. Migracje

2011.11.11

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

W najbliższą sobotę 12 listopada w Warszawie odbędzie się piąty Kongres Republikański. Tematem konferencji będą zagadnienia demograficzne, polityka prorodzinna i migracyjna.

Wystąpią m.in. ustępujący prezes Fundacji Republikańskiej i poseł PiS Przemysław Wipler, b. minister finansów Stanisław Kluza, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju Paweł Dobrowolski, b. wiceminister finansów Cezary Mech oraz eksperci Fundacji Republikańskiej: dr Rafał Wójcikowski, mec. Michał Czarnik oraz specjalista prawa podatkowego Paweł Gruza.

W czasie V Kongresu zamierzamy przyjrzeć się bliżej przemianom naszego społeczeństwa, podyskutować o jego konsekwencjach dla gospodarki, przemyśleć możliwe warianty polityki prorodzinnej i migracyjnej państwa. Szczegółowy program konferencji wraz z formularzem zgłoszeniowym znaleźć można na stronie www.kongres.republikanski.org .

W trakcie Kongresu odbędzie się również pokaz filmu dokumentalnego „To nie jest kraj dla młodych ludzi” przygotowanego przez Fundację Republikańską we współpracy z Film Open Group. Ze zwiastunem filmu można zapoznać się na stronie www.toniejestkraj.pl .

Kongres Republikański to cykliczna impreza non-profit organizowana dwa razy w roku przez Fundację Republikańską we współpracy z innymi organizacjami obywatelskimi i ośrodkami badawczymi z całej Polski. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.30 w Sali Balowej Ziemiaństwa Polskiego przy ul. Kopernika 30 (na I piętrze kamienicy, w której mieści się siedziba Fundacji Republikańskiej). Panele eksperckie potrwają do godziny 18.00, później planowana jest impreza integracyjna.