III edycja konkursu o nagrodę „Złotej Ryby”

2012.07.07

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Fundacja Macieja Rybińskiego ogłasza Trzecią Edycję Konkursu o „Nagrodę Złotej Ryby”, do którego zaprasza autorów felietonów i komentarzy satyrycznych publikowanych w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Laureatem Konkursu może zostać autor, który w chwili opublikowania materiału nie przekroczył 40 lat.

Kapituła Konkursu będzie oceniać materiały opublikowane w tym roku do 15 września, a nadesłane do 22 września br. na adres:

krystyna.grzybowska@gmail.com

Kapituła Nagrody Macieja Rybińskiego, 05-126 Michałów Grabina, ul. Cisowa 4

W zgłoszeniu do konkursu należy podać:

-imię, nazwisko i wiek autora materiału

-tytuł materiału i sam materiał

-datę i miejsce publikacji

-informacje kontaktowe ze zgłaszającym i autorem (adres, nr telefonu lub e-mail)

-krótkie uzasadnienie decyzji zgłoszenia materiału do konkursu

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 22 października 2012 r.,

w rocznicę śmierci Macieja Rybińskiego na publicznej uroczystości w Warszawie.

Zwycięzca otrzyma statuetkę „Złotej Ryby” i nagrodę pieniężną 10 000 zł.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wszyscy: osoby fizyczne (w tym sami autorzy), instytucje i organizacje, a w szczególności dziennikarze, redakcje i wydawcy prasy oraz innych mediów, krytycy literaccy, członkowie Kapituły. Wyniki Konkursu ustala Kapituła w składzie:

przewodnicząca – Krystyna Grzybowska, żona Macieja Rybińskiego, członkowie – Aleksandra Rybinska, córka Macieja Rybińskiego, Grzegorz Eberhardt, Andrzej Krauze, Krzysztof Masłoń, Jan Pietrzak, Tomasz Sakiewicz, Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz. Kapituła Konkursu zastrzega sobie prawo nieprzyznawania nagrody.

Krystyna Grzybowska, przewodnicząca Kapituły

Józef Orzeł, prezes Fundacji

Sponsorzy: MediaSkok, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie

Patroni medialni: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Niezalezna.pl, Wpolityce.pl, Radio Wnet,
Rzeczy Wspólne, Blogpress

Kupuj nasze pismo bezpośrednio u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy się szybciej rozwijać! Na Allegro za „Rzeczy Wspólne” zapłacisz jedynie 20 złotych!
Zachęcamy również do rozważenia prenumeraty – od 16 złotych za numer!