II Ogólnopolski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

2012.05.22

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Już jutro w Warszawie rozpocznie się II Ogólnopolski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowany przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Dziennik Gazetę Prawną. Fundacja Republikańska jest partnerem instytucjonalnym kongresu, a w poszczególnych panelach tematycznych wystąpią m.in. prezes Fundacji Republikańskiej Marcin Chludziński, dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej dr Stanisław Tyszka, szef Zespołu ds. Finansów Publicznych Paweł Gruza oraz Przemysław Wipler, poseł PiS i jeden z fundatorów Fundacji Republikańskiej.

Kongres będzie odbywał się w Warszawie, 23 i 24 maja. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

PROGRAM 23 MAJA 2012

Rejestracja od godziny 9.30

CZEŚĆ PLENARNA

10:00 – 10:20      Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki

10:25 – 10:45      Roman Kluska, przedsiębiorca, ambasador ZPP

10:50 – 11:10      Robert Gwiazdowski, przewodniczący RN ZPP

11:15 – 11:35      Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej

11:40 – 11:50      Marcin Nowacki, dyrektor generalny ZPP – Program Kongresu

PANELE

12:00 – 12:55  KOSZTY PRACY I ELASTYCZNE FORMY ZATRUDNIENIA

Wprowadzenie: Paweł Budrewicz (Prawnik ZPP)

Udział biorą:  Paweł Budrewicz (Prawnik ZPP), Marcin Chłudziński (prezes Fundacji Republikańskiej), Tomasz Pruszczyński  (Wiceprezes ZPP),  Jan Filip Staniłko (Członek Zarządu Instytutu Sobieskiego)

13:00 – 14:00 WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE

Wprowadzenie: Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP), Wiesław Grajdura (Naczelnik Wydziału Prawa Cywilnego, Ministerstwo Sprawiedliwości)

Udział biorą: Bożena Głowacka (Prawnik ZPP), Wiesław Grajdura (Naczelnik Wydziału Prawa Cywilnego, Ministerstwo Sprawiedliwości), Lech Jeziorny (poszkodowany przedsiębiorca, Ambasador ZPP), Paweł Dobrowolski (Prezes Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju), Przemysław Wipler (Zespół ds. Wolnego Rynku, PIS)

14:00 – 15:00 Lunch

15:00 – 15:55  SYSTEM PODATKOWY W POLSCE

Wprowadzenie: Robert Gwiazdowski (Przewodniczący RN ZPP, Centrum im. Adama Smitha)

Udział biorą: Robert Gwiazdowski (Przewodniczący RN ZPP, Centrum im. Adama Smitha), Paweł Gruza (szef Zespołu ds. Finansów Publicznych Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej), Jacek Czeladko (ekspert ZPP)

16:00 – 16:55  PRYWATYZACJA FIRM NALEŻĄCYCH DO SKARBU PAŃSTWA

Wprowadzenie: Marcin Piasecki (Wydawca Dziennik Gazeta Prawna)

Udział biorą:  Marcin Piasecki (Wydawca Dziennik Gazeta Prawna), Stanisław Tyszka (dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej), Łukasz Gibała (Zespół ds. Wolnego Rynku, Ruch Palikota), Maciej Rapkiewicz (Członek Zarządu Instytutu Sobieskiego)

17:00 – 18:00 CZY MSP W OGÓLE COŚ MOGĄ?

Wprowadzenie: Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP) – Czy MSP coś mogą? Dorota Wolicka (Dyrektor Biura Interwencji ZPP) – Walka o abolicję w związku z tzw. zbiegiem tytułów do ubezpieczeń (Case study)

Dyskusja: Jerzy Bartnik (Prezes ZRP), Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP), Dorota Wolicka (Dyrektor Biura Interwencji  ZPP), Marek Dietl (ekspert Instytutu Sobieskiego), Marek Gola (Dyrektor Sprzedaży Obszaru Zachodniego, BZ WBK Faktor)

20:00              Gala wręczenia Nagród Gospodarczych ZPP i nagród Firma Przyjazna MSP

oraz impreza integracyjna.

SPOTKANIA ZAMKNIĘTE – PROGRAM 24 MAJA 2012

10.00 – 12:00  SPOTKANIE ZAMKNIĘTE DLA CZŁONKÓW ZPP

Prowadzą: Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP), Tomasz Pruszczyński (Wiceprezes ZPP), Robert Gwiazdowski (Przewodniczący RN ZPP), Marcin Nowacki (dyrektor generalny ZPP), Dorota Wolicka (dyrektor Biura Interwencji ZPP)

13.00 – 15.00  SPOTKANIE ZAMKNIĘTE POROZUMIENIA PRZEDSIĘBIORCÓW

Prowadzą: Paweł Budrewicz (Dyrektor Wykonawczy Porozumienia Przedsiębiorców), Jerzy Bartnik (Prezes ZRP), Sebastian Margalski (Inicjatywa Firm Rodzinnych), Marcin Nowacki (Dyrektor Generalny ZPP), Jerzy Romański (Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Przedsiębiorców)

16.00 – 18.00  THINK-TANK COMMUNITY

Prowadzi: Błażej Moder (Forum Obywatelskiego Rozwoju). Udział wezmą przedstawiciele czołowych wolnorynkowych think-tanków w Polsce.