Szukamy Wolontariuszy

2019.12.31

Fundacja Republikańska poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy projekcie „Spółdzielcze Rewolucje”.

Zależy nam na współpracy z osobami rozumiejącymi problemy występujące w Spółdzielniach Mieszkaniowych. Poszukujemy osób, które chcą się zaangażować w działanie portalu, w pomoc innym spółdzielcom nastawionych na działanie i wprowadzanie dobrych zmian.

Proponowane zadania będą zróżnicowane – dopasujemy je do Twoich możliwości i zainteresowań.

Projekt ma na celu zwiększenie aktywności społecznej wśród osób będących spółdzielcami mieszkaniowymi oraz zwiększenie świadomości praw i możliwości działania w ramach spółdzielni. Ma pomóc w budowaniu poczucia sprawczości, w budowaniu relacji z sąsiadami, jak przekonywać innych sąsiadów do działania, z kim można i warto rozmawiać.

Stworzony zostanie portal informacyjny będzie on bazą wiedzy dla spółdzielców, podręcznik – zbiór instrukcji i wiedzy praktycznej, graficzna wersja ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych oraz uruchomiony zostanie kanał kontaktu, w ramach którego będą prowadzone konsultacje i wsparcie dla osób które będą chciały zaangażować się w działanie na rzecz wspólnoty mieszkańców.

W 2020 roku prowadzone zostaną szkolenia w Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku i Łodzi dla osób, chcących się zaangażować w sprawy spółdzielni mieszkaniowych.

Zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres e-mail: lukasz.mroz@fundacjarepublikans