Staże w Fundacji Republikańskiej – kolejna rekrutacja!

2017.09.04

Fundacja Republikańska poszukuje dwóch stażystów na stanowiska: analityka ekonomicznego oraz redaktora treści. Okres stażu będzie wynosił maksymalnie dwa miesiące. Stażystom, którzy spełnią oczekiwania merytoryczne, zostanie zaoferowana pełnoetatowa umową o pracę.

Szczegółowe informacje o oferowanym stażu:

• Podstawowe miejsce pracy: biuro Fundacji Republikańskiej (ul. Nowy Świat 41, Warszawa)
  • Możliwość pracy zdalnej przy zadaniach zleconych przez koordynatora stażu
  • Wymiar czasu pracy: od 20 do 40 godzin w tygodniu
  • Możliwość elastycznego dostosowania godzin i dni pracy (np. do zajęć na uczelni)
  • Wynagrodzenie: 13 zł brutto za godzinę

ANALITYK EKONOMICZNY

W ramach swoich obowiązków stażysta – analityk ekonomiczny będzie wspierał zespół Fundacji przez m.in.:

• Poszukiwanie informacji w Internecie i mediach na zadany temat
  • Przygotowywanie notatek i streszczeń z informacji prasowych i materiałów źródłowych
  • Poszukiwanie i zbieranie danych statystycznych, ekonomicznych, demograficznych (np. w serwisach GUS, Destatis, Eurostat)
  • Analizowanie i opisywanie danych w formie krótkich notatek, wykresów, tabel
  • Przygotowywanie wytycznych dla grafika do opracowania map, rysunków i infografik
  • Wsparcie przy organizacji spotkań dyskusyjnych i seminariów w siedzibie Fundacji Republikańskiej
  • Przygotowywanie wniosków o dostęp do informacji publicznej

Wymagania:

• Znajomość podstawowych pojęć i praw rządzących gospodarką wolnorynkową
  • Podstawowa znajomość działania sektora finansów publicznych i systemu podatkowego w Polsce
  • Sprawne posługiwanie się wyszukiwarką Google
  • Umiejętność odnalezienia zadanych informacji w publicznych bazach danych (np. GUS, Eurostat)
  • Sprawna obsługa programu Microsoft Excel

Kogo poszukujemy:

• Studentów lub absolwentów kierunków związanych z gospodarką, np. ekonomia (preferowane), prawo gospodarcze, handel międzynarodowy
  • Studentów lub absolwentów kierunków technicznych z istotną rolą matematyki, np. informatyka, elektronika, matematyka
  • Pasjonatów ekonomii, wolnego rynku, deregulacji

REDAKTOR TREŚCI

W ramach swoich obowiązków stażysta – redaktor treści będzie wspierał zespół Fundacji przez m.in.:

• Poszukiwanie informacji w Internecie i mediach na zadany temat
  • Przygotowywanie wniosków o dostęp do informacji publicznej
  • Tworzenie i redakcja dokumentów wewnętrznych, np. notatek, podsumowań (executive summary), protokołów ze spotkań
  • Przygotowywanie treści pisemnych do publikacji w kanałach komunikacji (fanpage na Facebooku, strona WWW, newsletter, Twitter)
  • Prowadzenie bieżących relacji we wspomnianych powyżej kanałach komunikacji z wydarzeń organizowanych przez Fundację Republikańską
  • Redakcja i korekta językowa tekstów analitycznych i raportów

Wymagania:

• Dobra znajomość języka polskie w piśmie, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii stylistycznych i zasad ortografii
  • Podstawowa znajomość i zainteresowanie tematami z pogranicza polityki i gospodarki
  • Sprawne posługiwanie się wyszukiwarką Google
  • Umiejętność współdziałania w zespole
  • Cierpliwość do pracy nad długimi tekstami
  • Zdolności redakcyjno-korektorskie (umiejętność wychwytywania błędów językowych)

Kogo poszukujemy:

• Studentów lub absolwentów takich kierunków, jak polonistyka/filologia polska lub dziennikarstwo
  • Osoby lubiące pisać dłuższe teksty analityczne
  • Początkujących dziennikarzy polityczno-gospodarczych z lekkim piórem
  • Miłośników polszczyzny i gramatycznych nazistów 🙂

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV na adres radoslaw.zydok@fundacjarepublikanska.org wraz z krótką notką na temat dotychczasowego zaangażowania w działalność społeczną lub polityczną (działalność w stowarzyszeniach, fundacjach, partiach politycznych i komitetach wyborczych, zarówno odpłatna, jak i w ramach wolontariatu). Zgłoszenie powinno zawierać następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Na zgłoszenia oczekujemy do 17 września! W temacie wiadomości prosimy o zaznaczenie, na które stanowisko składana jest aplikacja!