Stawrowski, Wildstein, Karłowicz i Radziejewski wokół idei wspólnoty

2012.05.14

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Redakcja „Rzeczy Wspólnych”, Ośrodek Myśli Politycznej i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na wieczór promocyjny najnowszej książki prof. Zbigniewa Stawrowskiego pt.: „Wokół idei wspólnoty”. Książka ukazała się pod patronatem kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. W dyskusji udział wezmą:
prof. Zbigniew Stawrowski (UKSW, stały współpracownik „Rzeczy Wspólnych”),
dr Dariusz Karłowicz (filozof, publicysta „Teologii Politycznej”),
red. Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta „Uważam Rze”),
red. Bartłomiej Radziejewski (publicysta, redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych”.

Wydany nakładem Ośrodka Myśli Politycznej zbiór esejów prof. Zbigniewa Stawrowskiego próbuje zmierzyć się z z odwiecznymi problemami filozofii politycznej dotyczącymi kształtu i funkcjonowania społeczeństwa. Autor analizuje dzieła wielkich myślicieli – Platona, Arystotelesa, Hobbesa i Hegla, ale także odnosi się do współczesnych problemów, jak chociażby idei „Solidarności”. Książka Stawrowskiego pokazuje jak problemy, z którymi mierzyli się klasycy nie tracą na aktualności, lecz nadal kształtują społeczną rzeczywistość wbrew życzeniom wyznawców postpolityki. Czytaj więcej.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 maja o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Centrum Myśli Jana Pawła II „1Piętro” (ul. Foksal 11). Serdecznie zapraszamy!

W trakcie spotkania będzie można nabyć promowaną książkę, a także najnowszy i archiwalne numery „Rzeczy Wspólnych”.