RZECZY WSPÓLNE NR 29 (1/2019): POLSKA, ROSJA, EUROPA…

2019.03.06

Tematem okładkowym numeru jest Baltic Pipe, czyli rozważania Krzysztofa Gigola nad bezpieczeństwem energetycznym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz tego blok poświęcony tematyce państw bałtyckich. Grzegorz Kędzia pisze o obecnej sytuacji politycznej Estonii, Piotr Kościński o Litwie, a Wojciech Tomaszewski przybliża nam obecną sytuację na Łotwie. W bloku Polska teksty Jarosława Kniołka na temat ruchów pro-life, Pawła Ernsta na temat szkodników w życiu publicznym. W tym samym bloku Marek Woch stara się znaleźć receptę na usprawnienie działania instytucji ochrony zdrowia, a Paweł Ludwiniak zastanawia się, co RODO zmieniło w naszym życiu. W Rzeczach Wspólnych nie mogło zabraknąć tekstu Pani redaktor Aleksandry Rybińskiej – tym razem analizuje protest żółtych kamizelek we Francji. Oprócz niego w bloku Świat również tekst Joanny Kwiecień – „Daleko od Moskwy”. W bloku Tożsamość teksty Remigiusza Własta-Matuszaka, Roberta Kostro i Wojciecha Stanisławskiego. Zachęcamy także do lektury tekstów Antoniego Dudka oraz Łukasza Kamińskiego w tematyce Okrągłego Stołu. W numerze również ostatni wywiad jaki przeprowadzono ze śp. Premierem Janem Olszewskim.

Zachęcamy państwa do kupna i lektury. Numer 29 zakupić można już teraz w salonach Empik oraz w naszym republikańskim sklepie.

Spis Treści – RZECZY WSPÓLNE NR 29 (1/2019)

POLSKA 2118

Spis Treści – RZECZY WSPÓLNE NR 29 (1/2019)

POLITYKA