Rzeczy Wspólne #23 – premiera

2017.01.18

Szanowni Prenumeratorzy i Czytelnicy kwartalnika Rzeczy Wspólne!

Z radością prezentujemy Państwu 23. numer naszego republikańskiego pisma. Do roli redaktora naczelnego powraca w nim Mariusz Staniszewski, a tematem okładkowym jest obronność i wojsko. Stąd też hasło numeru: Kiedy będziemy potęgą. W środku teksty autorstwa m.in. gen. Romana Polko, Romualda Szeremietiewa i Łukasza Warzechy. Ponadto dużo miejsca poświęciliśmy podatkom i gospodarce (o nich piszą m.in. prof. Robert Gwiazdowski i Cezary Kaźmierczak). Jak zwykle nie omijamy też tematów stricte politycznych – analizujemy co piszczy w PiSie (Mariusz Staniszewski, Marek Wróbel) i co słychać zagranicą (Tomasz Wróblewski o nadchodzącej prezydenturze Donalda Trumpa, wywiad z wiceministrem SZ Konradem Szymańskim o przyszłości Unii Europejskiej).

Oficjalna sprzedaż (w sklepach sieci Empik) i wysyłka do prenumeratorów rozpocznie się w poniedziałek 23 stycznia. Nowy numer można już zamówić w przedsprzedaży w naszym sklepie internetowym – kup go teraz! Zachęcamy również do przejrzenia pozostałej oferty Składu Republikańskiego – w promocyjnych cenach można w nim zamówić archiwalne numery kwartalnika oraz nasze Mapy Wydatków i Dochodów Państwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

SPIS TREŚCI – RZECZY WSPÓLNE NR 23 (2/2016)

OBRONNOŚĆ

Armia bez planu – gen. Roman Polko

Clausewitz, Mackinder, Piłsudski i… sojusze, czyli polski dylemat – Romuald Szeremietiew