Relacja ze spotkania z Rafałem Matyją

2011.06.19

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

14 czerwca gościliśmy w naszej siedzibie politologa i publicystę dr. Rafała Matyję. Podczas spotkania rozwinął on swoje tezy o wykluczonych państwowcach z eseju w ostatnim numerze „Rzeczy Wspólnych”. Obszerną relację – również wideo – z tego arcyciekawego wydarzenia zamieścił portal Blogpress.

W rozmowie prowadzonej przez redaktora „RW” Bartłomieja Radziejewskiego politolog dokonał rozrachunku ze swoim środowiskiem intelektualnym i politycznym, które określił mianem konserwatywnych instytucjonalistów.   Autor idei IV RP nie szczędził także gorzkich słów pod adresem ekipy rządzącej, której program określił jako „absolutnie niepaństwowy populizm niskich lotów”.

Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia relacji, której autorką jest blogerka Margotte .

część pierwsza:

część druga: