Recenzja w miesięczniku literackim „Akant”

2012.03.05

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Z radością informujemy, że obszerną recenzję najnowszego numeru „Rzeczy Wspólnych” znaleźć można w marcowym numerze miesięcznika literackiego „Akant”. Recenzent Krzysztof Rogucki nie tylko opisuje pierwszy tegoroczny numer naszego pisma, ale również wprowadza do tekstu szerszy kontekst – pisze o filozoficznych korzeniach idei republikańskiej oraz przedstawia fenomen odrodzenia polskiego republikanizmu po aferze Rywina.

Autor poleca szereg tekstów z „siódemki”: otwierający pismo esej Bartłomieja Radziejewskiego, artykuły prof. Zdzisława Krasnodębskiego, prof. Krystyny Pawłowicz, ekspertów CAFR: mec. Jacka Sińskiego, Krzysztofa Bosaka i Łukasza Czernickiego, w końcu zwraca też uwagę na recenzję książki Piotra Piotrowskiego pióra Remigiusza Własta-Matuszaka.

Przyszłość określi, czy kwartalnik „RW” stanie się wiodącym ośredkiem intelektualnym i początkiem szerokiego ruchu Republikańskiego, czy tylko jeszcze jednym niszowym zjawiskiem na prawicy – podsumowuje recenzent „Akantu”.

Akant to wydawany w Bydgoszczy ogólnopolski miesięcznik literacki. Pismo publikuje poezję, prozę, artykuły polemiczne i recenzje pisane przez autorów z różnych środowisk i pokoleń.