Pod Spodem: Rosyjska wojna informacyjna

2016.05.22

Szanowni Państwo, drodzy Sympatycy i Przyjaciele Fundacji Republikańskiej!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Pod Spodem”. Dyskutujemy w nim na tematy, które nie są stricte polityczne, ale wpływają na świat polityki, kształtują idee, trendy i zjawiska społeczne. Już w najbliższy wtorek, 24 maja, o 18:00 w naszej siedzibie (Nowy Świat 41) gościć będziemy Marię Przełomiec, dziennikarkę TVP prowadzącą program „Studio Wschód”, oraz Piotra Żochowskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich, eksperta w tematach bezpieczeństwa i obronności krajów Europy Wschodniej.

Tematem naszego spotkania będzie propaganda jako jeden z elementów potencjału ofensywnego Rosji. Rozłożymy na czynniki pierwsze zarówno najbardziej znane rosyjskie manipulacje, jak i te, które pozornie wydają się być prawdziwymi, głośnymi zdarzeniami. Zaproszeni goście przedstawią nam skalę zagadnienia, pokażą jakimi kanałami rosyjska narracja przenika do Polski i wreszcie – jak z nią walczyć. Spotkanie złożone będzie z części prezentacyjnej, podczas której omówimy kilka przypadków (case study), i części dyskusyjnej, w której pytania będzie mogła zadawać również publiczność.

Do wydarzenia można dołączyć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/events/936784503107324/

Do zobaczenia!