Pod Spodem: Po pierwsze Ukraina. Polska polityka wschodnia 1989-2015

2016.09.19

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Pod Spodem”, pierwsze po wakacyjnej przerwie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 21 września o 18:30, a dotyczyć będzie polskiej polityki wschodniej. Punktem wyjścia do dyskusji będzie najnowsza książka prof. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego „Polska polityka wschodnia 1989-2015. Wymiar narodowy i unijny”. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek autora.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1120536408000425/

W trakcie dyskusji odpowiemy na pytania:

• Dlaczego Ukraina stanowi centralny element polskiej polityki wschodniej?
  • Jak ewoluują stosunki Polski z Ukrainą i co decyduje o ich stanie?
  • Jakie zasady i interesy powinny być podstawą polityki wschodniej Rzeczypospolitej?
  • Czy Polska skutecznie przeciwstawia się wpływom rosyjskim w Europie Wschodniej?
  • Jaki powinien być realistyczny plan działania wobec Białorusi? Jakie miejsce w polskiej polityce wschodniej zajmują kraje bałtyckie?

W dyskusji udział wezmą:

prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski – profesor Uniwersytetu Łódzkiego, od 2015 r. koordynator Sekcji Bezpieczeństwo, obronność Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz członek gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych RP. Autor licznych książek i komentarzy w zakresie spraw międzynarodowych, militarnych i historii.

Piotr Maciążek – redaktor naczelny portalu Energetyka24.com (Grupa Defence24.pl)

Daniel Szeligowski – analityk programu Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Z wykształcenia ekonomista i politolog. Doktorant studiów europejskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego zainteresowania badawcze obejmują stosunki zewnętrze UE i polską politykę wschodnią, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy.

Spotkanie promujące najnowszą książkę doradcy Ministra Spraw Zagranicznych prof. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego „Polska polityka wschodnia 1989-2015” (http://www.omp.org.pl/aktualnosc.php?idAktualnosci=287).