Trudnowski w „Najwyższym Czasie!”: dotacje tylko dla pism lewicy?

2012.11.16

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Redaktor „RW” Piotr Trudnowski po raz kolejny zabiera głos w sprawie niezwykle kontrowersyjnych decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczących zmiany reguł w przyznawaniu dotacji czasopismom i periodykom. Na portalu „Najwyższego Czasu!” opublikował właśnie swój obszerny, analityczny felieton, w którym stwierdza m.in.:

„Decyzja MKiDN jest elementem politycznego planu. Pomysł, by refleksję społeczną, dziedzictwo historyczne i religijne czy wreszcie poważniejsze studia naukowe nad literaturą wykluczyć ze sfery kultury wydaje się na tyle niedorzeczny, że trudno o tak daleko idącą ignorancję posądzić nawet ministra Zdrojewskiego. […] Taka taktyka w wykonaniu Ministerstwa Kultury jest kontynuacją planu rozpoczętego blisko dwa lata temu. Na początku 2011 roku pierwszy raz w ramach programu dla czasopism urzędnicy zdecydowali się zignorować poziom merytoryczny wnioskujących o wsparcie tytułów i rozdać kasę zgodnie z kluczem politycznym”.

Cały tekst można przeczytać tutaj.

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!