Państwowcy – niemile widziani w III RP? Spotkanie z Rafałem Matyją

2011.06.08

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Dlaczego tak trudno w Polsce przebić się z pomysłami naprawy państwa, pomimo jego ewidentnej słabości? Czy winne są tylko dominujące elity? A może sami państwowcy nie potrafią właściwie ocenić sytuacji i sformułować adekwatnego programu działania? Dlaczego projekt IV RP poniósł klęskę i co z tego wynika?

Na te i inne pytania odpowie politolog i publicysta, autor hasła „IV Rzeczpospolitej” dr Rafał Matyja. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18:30 w warszawskiej siedzibie Fundacji Republikańskiej (ul. Kopernika 30 lok. 421), a poprowadzi je redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych” Bartłomiej Radziejewski.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie esej Matyi z najnowszego, czwartego numeru „Rzeczy Wspólnych” pt. „Wykluczyć państwowców”. Autor dokonuje w nim nie tylko podsumowania debaty o państwie w III RP, ale także rozrachunku z własnym środowiskiem intelektualnym i politycznym. To niezwykla ważna refleksja dla każdego środowiska, które poważnie myśli o naprawie Rzeczypospolitej.

Na miejscu kwartalnik „Rzeczy Wspólne” i książki Rafała Matyi w promocyjnych cenach

Dołącz na Facebooku!

Rafał Matyja (ur. 1967), politolog, publicysta, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. Ostatnio opublikował „Państwo, czyli kłopot” i „Konserwatyzm po komunizmie”. Mieszka w Nowym Sączu.