Prezentacja Map Wydatków i Dochodów Państwa 2019

2020.12.08

W czwartek, 10 grudnia o godzinie 19:00 zapraszamy na prezentację Map Wydatków i Dochodów Państwa 2019.

Czy wiesz:

• co jest finansowane z Twoich podatków?
  • skąd państwo czerpie środki?
  • jak wygląda skala przepływów finansowych?

Jedna Mapa to tysiące stron sprawozdań z wykonania budżetów, dziesiątki sprawozdań finansowych. Wszystko to należało przeanalizować, aby mogły powstać dwie grafiki, które zawierają odpowiedzi na zadane wyżej pytania. Patrzenie władzy na ręce to podstawa społeczeństwa obywatelskiego, które chcemy z Wami budować.Chcąc prowadzić w pełni merytoryczną dyskusję o finansach państwa należy opierać się na twardych danych, które znajdziecie w Mapach Wydatków i Dochodów przygotowanych przez Fundację Republikańską. Dzięki graficznej formie odwzorowania na Mapie widać skalę i proporcje poszczególnych części składowych budżetu.

Prezentacja Map odbędzie się w formule online, na Facebooku Fundacji Republikańskiej. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia poświęconego prezentacji.