Łukasz Warzecha w „Rzeczpospolitej” o ostatnich decyzjach MKiDN

2012.11.06

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Łukasz Warzecha pisze w „Rzeczpospolitej” o bulwersujących planach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w ostatnim momencie podjęło decyzję o zmianie regulaminu finansowania czasopism i periodyków. Kwestię opisywaliśmy szeroko m.in. my kilka dni temu.

Warzecha pisze: „Czy jest możliwe, że minister Zdrojewski nie wiedział, co jego podwładni wciskają do regulaminu ubiegania się o dotacje? Oczywiście – wszak sam premier wyjaśniał, że nie jest w stanie czytać wszystkiego i w związku z tym nie zna nawet istotnych raportów NIK. Cóż więc dopiero szeregowy minister kultury. Kiedyś udało się do ustawy wcisnąć „lub czasopisma”, teraz przeszła „wiodąca oś”.

O decyzjach MKiDN będziemy informować naszych Czytelników na bieżąco.

Tekst w „RP” można przeczytać tutaj.

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!