Staniszkis w TVN24: „RW” to kwiat młodej polskiej inteligencji

2011.07.19

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

W „Faktach po faktach” z 16.07.2011 prof. Jadwiga Staniszkis określiła środowisko „Rzeczy Wspólnych” jako „kwiat nowego pokolenia polskiej inteligencji”. Opisując sytuację naszego kraju w rozmowie z Anitą Werner stwierdziła, że „państwo Polskie nie działa i to w sprawach elementarnych”.

Problem ten, zdaniem socjolog, dobrze uchwycił ostatni numer „RW”, którego tematem jest „demolka państwa”. Jako przykłady przytoczyła Staniszkis artykuły Rafała Matyi i  Pawła Szałamachy z najnowszych „Rzeczy”. Stwierdziła też, że dla zwycięstwa wyborczego niezbędne jest odwołanie się m.in. do republikanizmu.

Program można obejrzeć tu, o nas jest mowa w jego drugiej części (w pierwszej jest Janusz Palikot!).