Fundacja Republikańska najlepszym polskim NGO w oczach studentów!

2017.12.21

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Fundacji Republikańskiej tytuł najlepszej organizacji pozarządowej (NGO). Nagrody ProJuvenes zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się wieczorem dnia 25.11.2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Nagrodę w imieniu Fundacji Republikańskiej odebrał nasz prezes, Marek Wróbel. W krótkim przemówieniu podziękował on społeczności studentów za docenienie naszych działań, które koncentrują się na budowaniu silnego i sprawnego państwa dla przyszłych pokoleń Polaków. Podkreślił, że Fundacja Republikańska od wielu lat współpracuje z organizacjami studenckimi, bez których nie sposób byłoby realizować wielu naszych projektów środowiskowych. To młode pokolenie jest też niesamowicie ważne dla całego państwa, gdyż bez jego ambicji i woli zmian Polska wciąż tkwiłaby mentalnie w okresie ciepłej wody w kranie. Dzisiaj musimy razem pracować, żeby spłacić ten kredyt zaufania i dokonać realnej, pozytywnej zmiany Polski.

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. W tym roku nagrody przyznano po raz piąty. W wydarzeniu wzięło kilkaset osób, w tym przedstawiciele samorządów studenckich i organizacji młodzieżowych. Głównym gościem i przemawiającym podczas uroczystości był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, dr Jarosław Gowin.

Zdjęcia autorstwa Gabriela Piętki (link do galerii).