Bezpłatne szkolenia „Jak zostać trenerem?”

2018.11.06

W ramach realizowanego przez Fundację Republikańską projektu pt. „Polski Model Gościnności”, w którym podejmujemy tematykę polityki imigracyjnej i skutecznej integracji cudzoziemców, organizujemy także warsztaty „Jak zostać trenerem?”.

Zapraszamy członków organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach, a wszystkich naszych sympatyków do przekazania tej informacji dalej. Odbędą się one w dniach od 19 do 30 listopada br. w wybranych miastach (lista poniżej).

O szkoleniach:

• są darmowe;
  • trwają 8 godzin;
  • uczestnikom oferowany jest lunch, napoje i przekąski;
  • szkolenia są prowadzone w małych grupach (do 15 osób);
  • można otrzymać zwrot kosztów dojazdu do 200 zł (wyłącznie na podstawie biletów komunikacji miejskiej i PKP);
  • uczestnikom przekażemy materiały szkoleniowe i podręcznik o prowadzeniu projektów integracyjnych;
  • każda organizacja może zgłosić maksymalnie 5 uczestników.

Więcej informacji dotyczących szkoleń: http://polskimodelgoscinnosci.pl/o-szkoleniach/.

Tematyka szkolenia:

• jak zaprojektować i przygotować szkolenie?
  • jakie są etapy cyklu szkoleniowego i jak je efektywnie wykorzystać?
  • jak dobrać ćwiczenia do charakteru grupy? (zaprezentujemy przykładowe ćwiczenia związane z tematyką integracji imigrantów)
  • jak zaangażować grupę w ćwiczenia?
  • jak sobie radzić z konfliktami i kryzysowymi sytuacjami?

Rejestracja:

lub mailowo:

Daty i miejsca spotkań:

• 19 listopada – Białystok;
  • 20 listopada – Lublin;
  • 21 listopada – Rzeszów;
  • 22 listopada – Kraków;
  • 26 listopada – Poznań;
  • 27 listopada – Łódź;
  • 29 listopada – Warszawa;
  • 30 listopada – Warszawa.

Polski Model Gościnności:

• celem projektu jest zaangażowanie organizacji pozarządowych w skuteczną integrację imigrantów;
  • w projekcie promujemy stworzenie strategii imigracyjnej dla Polski, której kluczowym elementem jest zwiększenie roli lokalnych organizacji pozarządowych;
  • odkłamujemy imigrację, opowiadamy zarówno o zagrożeniach i wyzwaniach, jak i o potrzebach i korzyściach;
  • prezentujemy republikańskie spojrzenie na imigrację, w którym obowiązki leżą po obu stronach, zarówno Polaków, jak i imigrantów.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas raportem pt. „Polski Model Gościnności. Ramy nowej polityki migracyjnej opartej na dobru wspólnym”,

oraz odwiedzenia strony dedykowanej projektowi:

Webinary:

• uzupełnieniem szkoleń trenerskich są szkolenia online (webinary), w których opowiemy o:

• czym jest Polski Model Gościnności?

Dlaczego warto być otwartym na imigrantów i jakie korzyści imigranci przynoszą społeczeństwu i gospodarce. Opowiemy też o tym, że jakie warunki muszą spełnić Polacy i cudzoziemcy, żeby integracja przebiegała bezproblemowo.

• finansowanie projektów integracyjnych

Jak zdobyć finansowanie na projekty integracyjne skierowane do cudzoziemców? Przedstawimy zarówno źródła państwowe (granty, partnerstwo publiczno-prywatne) i prywatne (współpraca z pracodawcami, crowdfunding).

• przygotowanie i dobór projektów integracyjnych

Dlaczego integracja imigrantów jest ważna? Opowiemy o tym, jak przygotować, prowadzić i ewaluować projekt. Opowiemy też o udanych projektach realizowanych przez różne organizacje pozarządowe.

• prowadzenie dyskusji i rozwiązywanie konfliktów

Jak rozmawiać o imigrantach, jak prowadzić dyskusje oparte na merytoryce, a nie na emocjach. Opowiemy też o tym, jak reagować na kryzysowe sytuacje i jak skutecznie bronić się przed atakami ze strony społeczeństwa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres PMG@fundacjarepublikanska.org.

Projekt jest dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.