Autor „RW” nagrodzony

2012.08.29

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Michał Beim, stały współpracownik „Rzeczy Wspólnych” i ekspert od spraw organizacji transportu w Instytucie Sobieskiego, na swojej stronie internetowej poinformował, że projekt „Nowej Huty Przyszłości” (dzielnica w Krakowie o powierzchni ponad 5,5 tys. hektarów), którego jest współtwórcą, otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie urbanistycznym (Kraków, Nowa Huta Przyszłości).

O wyróżnienie ubiegało się ponad sześćdziesiąt zespołów architektonicznych z Polski i Europy. „Ze względu na skalę obejmowanego obszaru […] konkurs był największym wyzwaniem urbanistycznym, jakie pojawiło się w Polsce od wielu lat. Naszym celem było uzyskanie wizji programowo-przestrzennej rozwoju i aktywizacji społeczno-gospodarczej Nowej Huty, która nadałaby tej części miasta nową dynamikę rozwoju”, mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas ogłoszenia wyników. Beim był odpowiedzialny głównie za aspekty transportu i komunikacji.

Naszemu autorowi serdecznie gratulujemy!

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro za „Rzeczy Wspólne” zapłacisz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!