Płatne staże w Fundacji Republikańskiej

Nabór 1.

Fundacja Republikańska poszukuje stażysty. Okres stażu będzie wynosił trzy miesiące. Za staż wypłacane będzie wynagrodzenie.

W ramach swoich obowiązków stażysta będzie wspierał zespół Fundacji przez m.in.:

• Wyszukiwanie informacji w Internecie i mediach na zadany temat
  • Przygotowywanie notatek i streszczeń z informacji prasowych i materiałów źródłowych
  • Wyszukiwanie i zbieranie danych statystycznych, ekonomicznych, demograficznych (np. w serwisach GUS, Destatis, Eurostat)
  • Analizowanie i opisywanie danych w formie krótkich notatek, wykresów, tabel
  • Przygotowywanie wytycznych dla grafika do opracowania map, rysunków i infografik
  • Wsparcie przy organizacji spotkań dyskusyjnych i seminariów w siedzibie Fundacji Republikańskiej
  • Wsparcie przy organizacji konferencji prasowych i kongresów
  • Przygotowywanie wniosków o dostęp do informacji publicznej
  • Przygotowywanie i umieszczanie notatek na mediach społecznościowych Fundacji Republikańskiej
  • Aktualizowanie strony internetowej Fundacji

Szczegóły stażu:

• Podstawowe miejsce pracy: biuro Fundacji Republikańskiej (ul. Nowy Świat 41, Warszawa)
  • Możliwość pracy zdalnej przy zadaniach zleconych przez koordynatora stażu
  • Minimalny wymiar czasu pracy: 30 godzin w tygodniu
  • Możliwość elastycznego dostosowania godzin i dni pracy (np. do zajęć na uczelni)

Wymagania:

• Znajomość podstawowych pojęć i praw rządzących gospodarką wolnorynkową
  • Podstawowa znajomość działania sektora finansów publicznych i systemu podatkowego w Polsce
  • Sprawne posługiwanie się wyszukiwarką Google
  • Umiejętność sprawnego poruszania się w najpopularniejszych mediach społecznościowych takich jak: Facebook i Twitter
  • Umiejętność odnalezienia informacji w publicznych bazach danych (np. GUS, Eurostat)
  • Sprawna obsługa programu Microsoft Excel i Word
  • Punktualność i realizowanie zadań na czas
  • Dobra organizacja pracy

Kogo poszukujemy:

• Studentów lub absolwentów kierunków związanych z gospodarką, np. ekonomia (preferowane), prawo gospodarcze, handel międzynarodowy
  • Studentów lub absolwentów kierunków związanych z nauką o funkcjonowaniu państwa i społeczeństwa takich jak: politologia, socjologia

CV i list motywacyjny prosimy przesyłać na adres: biuro@fundacjarepublikanska.org

Tytuł maila: Nabór 1

Ogłoszenie ważne do 12.08.2019 r.

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się do 15.08.2019 r.

Nabór 2.

• Prowadzenie rejestru dokumentów
  • Prowadzenie rejestru wydarzeń oraz publikacji Fundacji
  • Bieżący kontakt ze współpracownikami
  • Dbanie o właściwy obieg dokumentów (nadzór na dopełnianiem formalności, wysyłanie korespondencji)
  • Dbanie o zaopatrzenie biura
  • Dokonywanie zakupów związanych z bieżącymi projektami
  • Kontakt z księgowością
  • Wykonywanie innych prac biurowych (skanowanie, kopiowanie, archiwizowanie, obsługa poczty wychodzącej i przychodzącej)

Szczegóły stażu:

• Minimalny wymiar czasu pracy: 30 godzin w tygodniu

Wymagania:

• Umiejętność obsługi komputera (w znacznej mierze praca będzie opierała się na pracy z Excelem)
  • Skrupulatność i rzetelność (obowiązki będą wymagały dużej dokładności)
  • Odpowiedzialność i uczciwość
  • Samodzielność w wykonywaniu zadań
  • Punktualność i realizowanie zadań na czas
  • Dobra organizacja pracy
  • Umiejętności interpersonalne
  • Doświadczenie w pracy biurowej będzie dodatkowym atutem

Tytuł maila: Nabór 2

Ogłoszenie ważne do 12.08.2019 r.

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się do 15.08.2019 r.