Zapisz się już dzisiaj!
Z pasją i wiedzą na rynku pracy.
Współczesny rynek pracy to dynamicznie zmieniający się obszar, który charakteryzuje duża konkurencja. Pojawiają się nowe branże, od pracowników wymagane są nowe kompetencje oraz zdolność szybkiego uczenia, ważne są umiejętności, których nie zawsze można zdobyć na uczelni. Pracodawcy mają coraz wyższe oczekiwania. Taka sytuacja jest dużym wyzwaniem zwłaszcza dla absolwentów, którzy nie mogą być pewni, że kierunek studiów, który nie tak dawno wybrali, w chwili zdobycia dyplomu, zapewni im dobrze płatną i ciekawą pracę. Tylko część świeżo upieczonych absolwentów rozpoczyna pracę zgodną z ich zainteresowaniami.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stawianym przez pracodawców, oraz dynamice rynku pracy, Fundacja Republikańska zaprasza na cykl wykładów i warsztatów o tym jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy.
Cel
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji uczestników projektu, studentów i absolwentów, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Chcemy zainspirować do podjęcia pracy zgodnej własnymi zainteresowaniami i wykształceniem oraz zwiększyć poczucie własnych możliwości i sprawczości.
Dla kogo?
Projekt adresowany jest do studentów ostatnich lat studiów licencjackich, magisterskich, doktorantów oraz osób, które niedawno otrzymały dyplom.
Kryteria
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza poprzez link oraz dołączenie swojego CV. Zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Termin
Wszystkie zajęcia odbędą się w dniach 19-22 listopada 2020 w siedzibie Fundacji Republikańskiej oraz za pośrednictwem platformy Zoom.
Tematy zajęć:
- Kompetencje w polityce a biznesie – czy doświadczenie zdobyte w biznesie pomaga osiągnąć sukces w polityce.
- Przywództwo w administracji publicznej – o roli lidera w sektorze publicznym.
- Info-sfera – komunikacja w wymiarze indywidualnym i społecznym.
- Kompetencje przyszłości – azymut na rynek czy na serce? – o popycie na kompetencje przyszłości i o tym na ile prognozy i obserwacje rynku pracy pomagają w planowaniu własnego rozwoju.
- Networking – jak budować i utrzymywać wartościowe relacje.
- Autoprezentacja – warsztat praktyczny nt. przedstawienie biznesowego – jak powiedzieć o tym co się robi, kiedy naprawdę nie mamy dużo czasu i uwagi słuchacza? Mowie korzyści – jak mówić o tym co robimy tak aby słuchacz widział w tym swój interes? Prezentacje improwizowane – jak improwizować i poukładać sobie myśli podczas wypowiedzi?
- Jak wykorzystać swoje pasje w pracy i jak skutecznie szukać pracy.
- Rynek pracy okiem eksperta HR.
Do przeprowadzenia zajęć zaprosiliśmy ekspertów i specjalistów z różnych branż. Szczegółowe opisy prelegentów są na końcu opisu.
Uwaga! Obowiązuje rekrutacja! Zgłoś się już teraz!
Zapisy poprzez link:
Projekt realizowany w ramach zadania publicznego zleconego i współfinansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Prelegenci: