Spotkanie z wiceministrem Pawłem Lewandowskim w Sokołowie Podlaskim

2017.04.21

Drodzy sympatycy i przyjaciele Fundacji Republikańskiej! Mamy przyjemność zaprosić was na spotkanie z naszym byłym ekspertem i koordynatorem projektów, a obecnie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Pawłem Lewandowskim. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godzinie 17:00 w Sokołowie Podlaskim (ul. Wolności 27, galeria „Dom” Sokołowskiego Ośrodka Kultury). Głównymi tematami dyskusji będzie rola kultury w kształtowaniu, utrzymywaniu i wzmacnianiu tożsamości narodowej oraz plany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnośnie dekoncentracji rynku mediów. Współorganizatorem spotkania jest Senator RP Waldemar Kraska.

Biogram Pawła Lewandowskiego

Paweł Lewandowski urodził się 20 października 1986 roku w Warszawie. Z zawodu jest politologiem i socjologiem. W MKiDN będzie zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za media, prawo autorskie, legislację oraz realizowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa podległymi ministerstwu.

Ukończył politykę społeczną i gospodarczą (2011 r.) oraz socjologię komunikacji międzykulturowej (2012r.) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia. W latach 2013-2016 uczestniczył w seminarium doktoranckim z zakresu najnowszej historii politycznej Polski. Przez wiele lat związany z sektorem pozarządowym, był koordynatorem projektów oraz ekspertem Fundacji Republikańskiej.

W latach 2012-2015 pracował w branży doradztwa strategicznego, w latach 2015-2016 był doradcą wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował się przygotowaniem i promocją polskiej kandydatury do organizacji EXPO 2022 w Łodzi.

Żonaty, ma syna.

Serdecznie zapraszamy!