Pod naszym patronatem: nowa książka prof. Stawrowskiego „Wokół idei wspólnoty”

2012.04.23

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

„Wokół idei wspólnoty” to kolejna publikacja nad którą „Rzeczy Wspólne” objęły patronat. Wydany nakładem Ośrodka Myśli Politycznej zbiór esejów prof. Zbigniewa Stawrowskiego próbuje zmierzyć się z z odwiecznymi problemami filozofii politycznej dotyczącymi kształtu i funkcjonowania społeczeństwa. Autor analizuje dzieła wielkich myślicieli – Platona, Arystotelesa, Hobbesa i Hegla, ale także odnosi się do współczesnych problemów, jak chociażby idei „Solidarności”. Książka Stawrowskiego pokazuje jak problemy, z którymi mierzyli się klasycy nie tracą na aktualności, lecz nadal kształtują społeczną rzeczywistość wbrew życzeniom wyznawców postpolityki.

Zachęcamy do przeczytania tej arcyciekawej publikacji, dostępnej między innymi w księgarni OMP.

Tylko u nas przeczytasz jeden z tworzących książkę esejów „Konserwatyzm a religia chrześcijańska”. Prezentujemy również spis treściwstęp.