Czy to koniec uniwersytetu? Debata „RW”, NZS UW i MdP

2011.11.09

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Kwartalnik „Rzeczy Wspólne”, Niezależne Zrzeszenie Studentów UW oraz stowarzyszenie Młodzi dla Polski” serdecznie zapraszają wszystkich państwa na debatę „Czy to koniec uniwersytetu?”. Spotykamy się 13 listopada w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

W ostatnim czasie obserwujemy rewolucyjną zmianę szkolnictwa akademickiego. Uniwersytety nie kształcą elit, lecz produkują masowo bezrobotnych lub w najlepszym przypadku pracowników dla wielkich korporacji. Same uczelnie odeszły od ideału poszukiwania prawdy na rzecz trenowania młodych ludzi w odtwarzaniu gotowego materiału i wypełnianiu biurokratycznych procedur. Czy to koniec uniwersytetu, jaki znaliśmy do tej pory? Czy można ten system naprawić? Wreszcie, czy nadal są nam potrzebne akademie?

Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć goście naszej debaty:

prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog, UMK
Andrzej Maśnica – politolog, publicysta „RW”
prof. Jolanta Choińska-Mika – historyk, UW, twórczyni reformy nauczania historii

Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny „RW” Bartłomiej Radziejewski

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!