Dyskusja online: Co słychać na wschodzie?

2020.11.12

Z okazji premiery nowego numery kwartalnika Rzeczy Wspólne, zapraszamy na dyskusję w gronie autorów pisma i sympatyków naszej Fundacji.

Spotkanie w formule online, przez platformę zoom.
Link do spotkania:

Dyskusja toczyć się będzie wokół spraw związanych ze wschodem, m.in: sytuacją na Białorusi i wojną w Karabachu.

W dyskusji wezmą udział:

Piotr Legutko – Redaktor Naczelny Rzeczy Wspólnych. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był m.in: redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego”, publicystą „Gościa Niedzielnego” i kierownikiem krakowskiego oddziału tygodnika. Pełnił również rolę dyrektora TVP3 Kraków, a od 2017 roku jest dyrektorem TVP Historia.

Przemysław Żurawski vel Grajewski – politolog i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Zasiadł w gabinecie politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych Witolda Waszczykowskiego.

Tomasz Grzywaczewski – Ekspert Instytutu Nowej Europy. Reporter, pisarz i analityk specjalizujący się w Europie Środkowej i Wschodniej. Autor m.in. książek „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych” (nagroda Magellana 2018 r.), „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” i „Przez dziki Wschód”. Współtwórca filmu dokumentalnego „Cienie Imperium”. Były redaktor naczelny magazynu „Koncept”. Członek The Explorers Club.

Grzegorz Kuczyński – Warsaw Institute, Dyrektor Programu Eurasia. Ukończył historię na Uniwersytecie w Białymstoku i specjalistyczne studia wschodnie na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert ds. wschodnich, przez wiele lat pracował jako dziennikarz i analityk. Jest autorem wielu książek i publikacji dotyczących kuluarów rosyjskiej polityki.