Radziejewski dla Polsat News: „Sytuacja ludzi młodych jeszcze nigdy nie była tak zła”

2011.09.11

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

To nie jest kraj dla młodych ludzi – tak można po krótce streścić treść wywiadu jakiego udzielił redaktor „Rzeczy Wspólnych” Barłomiej Radziejewski dziennikarce Polsat News. „Sytuacja młodych ludzi jeszcze nigdy nie była tak zła, mamy ponad 1,2 miliona bezrobocia” mówił naczelny „RW”.

W jego opinii obecna ekipa jedyne co zrobiła dla pokolenia wchodzącego na rynek pracy to symboliczne dowartościowanie poprzez zdeprecjonowanie starych, gorzej wykształconych z mniejszych ośrodków.

Radzejewski odniósł się także do najnowszej reformy szkolnictwa wyższego. Jego zdaniem „Uniwersytetu nie da się podporządkować rynkowi” a obecne prawo do tego zmierza. To z kolei nie wpłynie pozytywnie na innowacyjność gospodarki w dziedzinie której „zaparkowaliśmy się na stałe na szarym końcu”

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu!