Rynek detalicznego handlu spożywczego w Polsce – raport

2016.02.03

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem Fundacji Republikańskiej „Rynek detalicznego handlu spożywczego w Polsce”, który stanowi nasz głos w dyskusji publicznej, dotyczącej rynku handlu detalicznego oraz wpływu opodatkowania na jego rozwój i równowagę.

Handel detaliczny to niezwykle ważna gałąź gospodarki o łącznej wartości 700 miliardów złotych, spośród których 200 miliardów przypada na rynek dystrybucji spożywczej. Ponadto, zatrudnienie w tym sektorze znajduje około 1,2 miliona pracowników.

Obecnie rynek detaliczny jest poddany silnej presji ze strony zagranicznych sieci handlowych, na skutek czego liczba sklepów niezależnych stopniowo maleje.

Raport przygotowany przez Fundację Republikańską przedstawia rozwiązania pozwalające na poprawę warunków funkcjonowania rodzimych przedsiębiorców. Nasze propozycje mają na celu ograniczenie negatywnych trendów prowadzących do nadmiernej koncentracji rynku w rękach zagranicznych sieci handlowych.

Autorem raportu jest nasz ekspert Rafał Momot.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu, który znajduje się pod linkiem: Raport-Rynek-detalicznego-handlu-spożywczego.