Książka OMP o polskiej myśli narodowej pod naszym patronatem

2012.04.11

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

„„Naród – Idee polskie” to kolejny tom wydany przez krakowski Ośrodek Myśli Politycznej w ramach serii „Polskie Tradycje Intelektualne”. „Rzeczy Wspólne objęły go patronatem. Książka jest obszerną antologią tekstów najwybitniejszych polskich ideologów narodowych.

Ten zbiór esejów i artykułów prezentuje przekrój historii pojęcia narodu polskiego od samych jego początków. Obok znanych nazwisk takich jak Staszic, Krasiński, Dmowski czy Rzewuski spotkamy także autorów mniej rozpoznawalnych, lecz godnych uwagi, jak Stanisław Koźmian, Józef Supiński czy Jan Mosdorf.

Zachęcamy naszych Czytelników do zapoznania się z tą interesującą lekturą. Warto przeczytać, jak kiedyś pisano o narodzie polskim – z dumą i bez kompleksów.

Tylko u nas przeczytasz fragmenty książki:

Zygmunt Balicki – Zachowanie typu narodowego

Stefan Wyszyński – Bóg a narody