Jakie rozwiązania dla Polski i Polaków? List otwarty Fundacji Republikańskiej

2015.05.20

List Otwarty do kandydatów na Urząd Prezydenta RP

Szanowni Panowie!

W związku z uczestnictwem Panów w trwającej kampanii wyborczej, chcielibyśmy zapytać o szereg kwestii dotyczących Polski i Polaków, które wydają się szczególnie ważne z naszej perspektywy. Udzielone odpowiedzi pozwolą obywatelom podjąć mądrą decyzję o wyborze Prezydenta, który będzie lepiej dbał o ich sprawy.

Prosimy zatem o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy jest Pan za podniesieniem obecnie obowiązującej kwoty wolnej od podatku? Jeśli tak, to do jakiego poziomu? Jeśli nie, to dlaczego?
  2. Jakie jest Pana stanowisko w sprawie nieuchronnej reformy systemu emerytalnego?
    W jakim kierunku powinna ona zmierzać?
  3. Czy jest Pan za powszechną obroną terytorialną opartą na ochotnikach uzupełniających działanie regularnej zawodowej armii? Jeśli tak, co zamierza Pan zrobić dla jej utworzenia? Jeśli nie, to dlaczego?
  4. Czy jest Pan za przewalutowaniem kredytów opartych o kurs franka? Jeśli tak, to po jakim kursie? Jeśli nie, to dlaczego?
  5. Jakie działania w ramach polityki historycznej będzie Pan podejmował? Jaką ma Pan wizję prowadzenia polityki historycznej w ramach polityki wewnętrznej? Jak chce się Pan przyczynić do upowszechniania wiedzy o Polskiej historii na arenie międzynarodowej?
  6. Czy jest Pan za stosowaniem zasady in dubio pro tributario w sprawach rozstrzygania wątpliwości wynikających ze stosowania prawa podatkowego?
  7. Czy jest Pan za deregulacją prawa gospodarczego? Jeśli tak, to jak daleko powinna iść? Jeśli nie, to dlaczego?

Odpowiedzi zostaną opublikowane za pomocą stron internetowych i sieci społecznościowych.

Całość listu dostępna TU