Fundacja Republikańska na „IX Międzynarodowej Konferencji Energetycznej CEE”

2013.03.11

Fundacja Republikańska jest partnerem „IX Edycji Międzynarodowej Konferencji Energetycznej”, która zgromadzi najwyższych rangą międzynarodowych ekspertów z ponad 18 krajów. Konferencja odbywa się w dniach 19-20 marca w Warszawie.

Celem spotkania jest omówienie najświeższych trendów, regulacji i rozporządzeń, opłacalności projektów oraz możliwość ich finansowania w ramach obecnie realizowanych i przyszłych inwestycji energetycznych w regionie Środkowo-Wschodniej Europy. Specjaliści z ramienia instytucji multilateralnych, publicznych oraz prywatnych będą wymieniać poglądy oraz nawiązywać nowe kontakty biznesowe poprzez udział w interaktywnych panelach dyskusyjnych, prezentacjach raportów oraz „case studies”, jak również licznych sesjach networkingowych.

Swoje wystąpienie wygłosi Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Pan Robin Barret. Silna reprezentacja instytucji tj. Komisja Europejska, Urząd Regulacji Energii, Europejski Bank Rozwoju i Odbudowy, Międzynarodowe Stowarzyszenie Finansowania Projektów, Ministerstwo Rolnictwa RP jak również prywatnych inwestorów z takich firm jak m.in.. CEZ, Rosatom, GE Energy, MOL Group pozwolą na kompleksowe omówienie szerokich aspektów realizowanych projektów jak również przyszłych inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem potencjału leżącego w Odnawialnych Źródłach Energii. Przedstawicielem Fundacji Republikańskiej będzie Henryk Baranowski, dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej.

Konferencja jest kontynuacją cyklu wydarzeń w odpowiedzi na wyraźne zainteresowanie międzynarodowych inwestorów, ekspertów i doradców rynkiem energetycznym w regionie Europy Środkowo- Wschodniej. Zorganizowany w październiku 2012 „Szczyt Energetyczny krajów Regionu Bałtyckiego” zgromadził ponad 150 ekspertów z ponad 25 krajów.

Organizatorem wydarzenia jest firma E.E.L Limited z siedzibą w Londynie.

Szczegółowy plan konferencji oraz informacje na temat panelistów są dostępne tutaj.