Videorelacja „Blogpressu” ze spotkania „Rzeczy Wspólnych”.

2011.06.05

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Na portalu Blogpress pojawiła się obszerna relacja z wtorkowego spotkania „Rzeczy Wspólnych” poświęconego przemocy symbolicznej. W ponad dwugodzinnej dyskusji udział wzięli prof. Andrzej Nowak, Bronisław Wildstein i Bartłomiej Radziejewski, a także publiczność.

Odnosząc się do artykułów z ostatnich „Rzeczy Wspólnych” dyskutanci analizowali mechanizm wykluczania krytyków III RP przez dominującą elitę na polach gospodarczym , kulturalnym czy ideowym, oraz poszukiwali rozwiązania jak można się przed marginalizacją obronić. Przemoc – mówił prof. Nowak – wywołuje ból i strach, nawet jeśli jest ukryta. Ale trzeba się wyzwolić z tej obawy bycia napiętnowanym przez dominującą elitę – w rzeczywistości „sitwę” III RP.
Zachęcamy do obejrzenia całego spotkania!

Część pierwsza:

Część druga: