Barczentewicz vs. Komorowski – walka o dostęp do informacji publicznej

2011.07.22

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

W kwietniu Mikołaj Barczentewicz zwrócił się do Prezydenta RP o udostępnienie opinii prawnych o ustawie o OFE, które podobno dowodziły ponad wszelką wątpliwość zgodności tej ustawy z konstytucją. Poinformowano go jednak, że opinie te nie stanowią informacji publicznej. 15 lipca złożył więc skargę na bezczynność Prezydenta RP do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, gdzie czeka na rozstrzygnięcie.

Historia skargi na bezczynność Prezydenta RP oraz przejrzystość sprawowania władzy w Polsce, a w szczególności – przejrzystość procesu tworzenia prawa to główne tematy, które zostaną poruszone przez Mikołaja Barczentewicza na najbliższym Spotkaniu Czwartkowym, 28.07.2011 r. o godz. 19.00 w siedzibie Fundacji Republikańskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Fundacji Republikańskiej