II edycja konkursu o nagrodę „Złotej Ryby”

2011.09.17

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Już po raz drugi fundacja im. Macieja Rybińskiego przyzna nagrodę „Złotej Ryby” przeznaczonej dla najbardziej przenikliwego, błyskotliwego i niezależnego felietonisty. „Rzeczy Wspólne” objęły patronat nad tym wydarzeniem.

W tym roku do nagrody upamiętniającej legendarnego publicystę „Rzeczpospolitej” nominowani zostali: Krzysztof Feusette, Łukasz Warzecha i Wojciech Wencel. W skład jury, które wybierze tegorocznego zwycięzce wchodzą Krystyna Grzybowska – żona Macieja Rybińskiego, Aleksandra Rybińska – jego córka, oraz grono artystów i publicystów, m.in.: Rafał Ziemkiewicz, Andrzej Krauze, Jan Pietrzak i Tomasz Sakiewicz.

Wręczenie nagrody odbędzie się 22 października, w drugą rocznicę śmierci „Ryby”.