RZECZY WSPÓLNE NR 28 (4/2018): PRZYSZŁOŚĆ DLA POLSKI

2018.12.18

Tematem okładkowym numeru jest Przyszłość dla Polski, czyli rozważania o Polsce za 100 lat. W tym bloku m.in. teksty takich autorów jak: Tomasz Rowiński, Mariusz Staniszewski i Rafał A. Ziemkiewicz. Wybory samorządowe za nami, zatem proponujemy Państwu powyborcze analizy autorstwa: Marek Wróbel, Jarosława Flisa, Krzysztof Bosak i Krzysztofa Mazura. Tradycyjnie nie zabraknie również tematów bieżących. W dziale „Kraj” znaleźć można ważny tekst Pawła Strumińskiego o reformie sądownictwa. Witold Strobel jest autorem artykułu, który stanowi próbę przepracowania zagadnienia Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście zmian zachodzących wewnątrz UE. W bloku Świat znajdą Państwo analizę muzułmańskiego marszu przez instytucje autorstwa Aleksandry Rybińskiej. A także teksty takich autorów jak: Joanna Kwiecień i Paweł Skibiński.

Rok 2018 pod względem wydanych w nim książek ocenili: Wojciech Stanisławski, Remigiusz Włast-Matuszak, Wiktor Świetlik i Piotr Gociek.

Zachęcamy państwa do kupna i lektury. Numer 28 zakupić można już teraz w salonach Empik oraz w naszym republikańskim sklepie.

Spis Treści – RZECZY WSPÓLNE NR 28 (4/2018)

POLSKA 2118

Hiszpański Macron – Paweł Skibiński

Konserwatywna Rosja atakuje – Joanna Kwiecień