RZECZY WSPÓLNE NR 27 (3/2018): POLSKA DO POPRAWKI

2018.11.07

Tematem okładkowym numeru jest Polska do poprawki, czyli rozważania naszych autorów na temat funkcjonowania samorządów. W tym bloku przeczytają Państwo m.in. tekst Pawła Żukowskiego o Siedmiu grzechach głównych polskiej samorządności i Przemysława Śleszyńskiego Czas na reformę administracyjno-terytorialną. Dużo miejsca poświęcamy również na blok Nowe Technologie. W nim m.in. tekst Anny Mysczak na temat bezpieczeństwa sprzętu teleinformatycznego używanego przez państwa oraz rozważania Wojciecha Tomaszewskiego na temat Social Scoringu. Tradycyjnie nie zabraknie również bloków Świat (teksty m.in. Marka Budzisza i Pawła Święckiego), Tożsamość (teksty m.in. Tomasza Wiścickiego i Pawła Nowakowskiego) oraz Kultura (m.in. tekst Wiktora Świetlika).

Zachęcamy państwa do kupna i lektury. Numer 26 zakupić można już teraz w salonach Empik oraz w naszym republikańskim sklepie.

Spis Treści – RZECZY WSPÓLNE NR 27 (3/2018)

SAMORZĄD

Siedem grzechów głównych polskiej samorządności – Paweł Żukowski