Promocja RW #7: Ziemkiewicz, Jęczmyk, Sienkiewicz, Radziejewski i Bosak o zagrożeniach wolności

2011.02.03

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Serdecznie zapraszamy na wieczór promocyjny siódmego numeru kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Tematem dyskusji będzie główny blok tematyczny najnowszego numeru naszego pisma: „Czy jesteśmy okradani z wolności?”.

Dyskutować będą: Lech Jęczmyk, Bartłomiej Radziejewski, Bartłomiej Sienkiewicz, Rafał Ziemkiewicz.

Moderacja: Krzysztof Bosak.

Promocja odbędzie się w środę 8 lutego w klubokawiarni Solec przy ul. Solec 44 (wejście po schodach, na przeciwko Szpitala na Solcu).

W trakcie spotkania będzie można kupić najnowszy, siódmy numer kwartalnika „Rzeczy Wspólne” w promocyjnej cenie (http://allegro.pl/nowosc-rzeczy-wspolne-nr-7-240-stron-film-i2089645273.html), a także nabyć archiwalne numery pisma i wypełnić deklarację prenumeratora na rok 2012.

Serdecznie zapraszamy!

_

Lech Jęczmyk – eseista, publicysta i tłumacz. Autor polskich przekładów książek m.in. Philipa K. Dicka, Josepha Hellera, Kurta Vonneguta, Ursuli Le Guin i Chucka Palahniuka. Autor tomów esejów „Trzy końce świata, czyli Nowe Średniowiecze” i „Dlaczego toniemy, czyli jeszcze nowsze Średniowiecze”. Publikował m.in. w „Fantastyce”, „Frondzie”, „44” i „Templum Novum”.

Bartłomiej Radziejewski – politolog, publicysta, eseista. Twórca i redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Publikował również m.in. we „Frondzie”, „Rzeczpospolitej”, „Gościu Niedzielnym” i „Polska The Times”.

Bartłomiej Sienkiewicz – absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytety Jagiellońskiego. W latach 90-tych członek kierownictwa Urzędu Ochrony Państwa, współtwórca i wieloletni dyrektor ds. programowych Ośrodka Studiów Wschodnich. Autor książki „Onegdaj w Krakowie”. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym” i „Rzeczpospolitej”

Rafał Ziemkiewicz – pisarz, publicysta, eseista. Autor wielu opowiadań i powieści fantastycznych i współczesnych, m.in. „Walc stulecia”, „Pieprzony los kataryniarza”, „Ciało obce”, „Zgred”. Trzykrotny laureat nagrody im. Janusza Zajdla. Prowadził programy telewizyjne i radiowe. Publikuje w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze”, „Gazecie Polskiej” i portalu interia.pl.