Fundacja Republikańska na Konwencji „Myśląc Polska”

2019.07.15

W ubiegłym tygodniu mieliśmy zaszczyt wziąć udział w Kongresie „Myśląc Polska” w Katowicach. Nasze stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zostało odwiedzone przez ponad tysiąc osób.

Mieliśmy również przyjemność spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, który zapewniał nas, że jest stałym czytelnikiem naszego kwartalnika Rzeczy Wspólne.

Podczas kongresu mieliśmy przyjemność zorganizować kilka paneli dyskusyjnych, w których wzięli udział pracownicy Fundacji oraz nasi eksperci. Nasi przedstawiciele wzięli udział w następujących panelach:

„Co nas wzmacnia, co nas zabija? Tożsamość, spójność, zasoby Polski”

• Jarosław Kniołek – moderator, ekspert Fundacji Republikańskiej
  • prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy
  • Marek Wróbel – prezes Fundacji Republikańskiej
  • Marcin Wolak – ekspert Fundacji Republikańskiej, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego
  • Mariusz Staniszewski – dziennikarz

"Co nas wzmacnia, co nas zabija? Tożsamość, spójność, zasoby Polski." Autorski panel Fundacji Republikańskiej podczas konwencji Myśląc Polska!

Opublikowany przez Fundacja Republikańska Sobota, 6 lipca 2019

„Finanse publiczne w służbie Polski!”

• Kamil Orzeł – moderator, członek zarządu Fundacji Republikańskiej
  • Marian Banaś – Minister Finansów
  • Leszek Skiba – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
  • prof. Mariusz Golecki – WPiA
  • prof. Zbigniew Krysiak – SGH
  • prof. Witold Modzelewski
  • prof. Jan Szyszko – SGGW, były Minister Środowiska
  • prof. Konrad Raczkowski – były wiceminister w Ministerstwie Finansów

Członek zarządu Fundacji Republikańskiej Kamil Orzeł prowadzący panel "Finanse publiczne w służbie Polski!" podczas konwencji "Myśląc Polska".

Opublikowany przez Fundacja Republikańska Sobota, 6 lipca 2019

„Gospodarcze efekty współpracy międzynarodowej”

Prezes Marek Wróbel prowadzący panel "Gospodarcze efekty współpracy międzynarodowej".

„Trójmorze”

Nasz ekspert Janusz Wdzięczak prowadzący panel "Trójmorze".

Opublikowany przez Fundacja Republikańska Sobota, 6 lipca 2019

„Czynniki wzrostu, czynniki dobrobytu – jak utrzymać długofalowy wzrost?”

• Karol Jagliński – moderator, ekspert Fundacji Republikańskiej
  • Bartosz Piechota – ekspert Fundacji Republikańskiej
  • Andrzej Kensbok – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu
  • Paweł Przychodzeń – ekspert Fundacji Republikańskiej