Fundacja Republikańska na konferencji „Czas Przedsiębiorców”

2019.06.19

Nakłady inwestycyjne na mikroprzedsiębiorstwach wynosiły w 2016 roku następująco: w dużych przedsiębiorstwach – 30 miliardów złotych, małych – 16 miliardów, średnich – 36 miliardów. Jeśli zestawimy to z wartością eksportu, jaki generuje każdy z tych trzech podgrup, możemy zauważyć jak kluczowe jest znaczenie sektora średnich przedsiębiorstw z punktu widzenia całości gospodarki”.

– mówił podczas Konferencji „Czas Przedsiębiorców” Kamil Orzeł, członek zarządu Fundacja Republikańska. W debacie wzięli udział również m.in.: Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, przedstawiciele przedsiębiorstw oraz think tanków.
Całej debaty można wysłuchać tutaj: