Co to znaczy, że obywatele decydują? Debaty INSPRO pod patronatem "Rzeczy Wspólnych"

Co to znaczy, że obywatele decydują? Debaty INSPRO pod patronatem “Rzeczy Wspólnych”

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) zaprasza na spotkanie pt. „Obywatele decydują – w ustawach, referendach, wyborach.” Podczas trzech debat tematycznych, łącznie szesnastu prelegentów będzie szukać odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć rolę obywateli w decydowaniu o naszym państwie. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca 2015 r. (poniedziałek) w godzinach 11:00-18:00 w sali konferencyjnej przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Zapraszamy do udziału wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się o tym jak w praktyce działają dziś w Polsce referenda, obywatelskie ustawy i ordynacja wyborcza. Chcemy porozmawiać o tym jak angażować się w życie publiczne i budować polski kapitał społeczny. Zapewnimy także przestrzeń do podzielenia się swoimi poglądami i doświadczeniami na temat innowacji politycznych (np. JOW i STV) – wyjaśnia Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO).

Wśród gości znajdą się m.in. Marcin Chludziński, Fundacja Republikańska; Andrzej Duda, Prezydent elekt*; Paweł Kukiz*, ruch obywatelski na rzecz JOW; Krzysztof Mazur, Klub Jagielloński; Barbara Nowacka, Twój Ruch; Iwona Śledzińska-Katarasińska, Platforma Obywatelska; Kazimierz Ujazdowski, Prawo i Sprawiedliwość; Piotr Waglowski, VaGla.pl; Agnieszka Ziółkowska, Kongres Ruchów Miejskich. (*czekamy na potwierdzenie).

Wstęp wolny. Zapisów na wydarzenie można dokonywać na stronie www.od.evenea.pl.

Instytut Spraw Obywatelskich ( INSPRO ) jest organizacją pozarządową niezależną od partii politycznych. Od 2004 roku słuchamy głosu obywateli i zamieniamy go w czyn. Naszym celem są systemowe zmiany społeczne. Marzy nam się Polska szczęśliwych obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto i państwo. Marzy nam się Polska ułatwiająca obywatelom dbanie o dobro wspólne i angażowanie się w życie publiczne. Marzy nam się Polska, w której władza słucha obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia.

Kwartalnik "Rzeczy Wspólne" objął wydarzenie patronatem.

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Close