Polska w wyścigu zbrojeń? Są wątpliwości

Polska w wyścigu zbrojeń? Są wątpliwości

Tomasz Szatkowski, ekspert od wojskowości i stały współpracownik „Rzeczy Wspólnych”, na portalu „Naszego Dziennika” przedstawił obszerny analityczny tekst dotyczący zapowiedzianych niedawno przez rząd zbrojeń i ogłoszeń o przetargach (proces, który Donald Tusk w tzw. drugim exposé określił jako uderzenie inwestycyjne).

 

 

Jak pisze Szatkowski, jednak nie wszystkie kwestie pozostają klarowne, pytania pojawiają się np., gdy bliżej przyjrzeć się planom budowy polskiej tarczy antyrakietowej (nieopłacalny sposób finansowania w stosunku do lepszej pierwotnej wersji, niejasność jeśli chodzi o wykorzystanie w programie polskiego przemysłu, przede wszystkim Grupy Bumar) czy także w przypadku zakupów sprzętu dla lotnictwa (odstąpienie od wykonania programu odziedziczonego po poprzednim rządzie, wydajniejszego i nieuzależniającego od produkcji rosyjskiej).

Obszerną analizę można przeczytać tutaj.

 

 

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close