Matyja w „Polska.The Times”: wobec Tuska nie ma alternatywy

Matyja w „Polska.The Times”: wobec Tuska nie ma alternatywy

Stały współpracownik „RW” Rafał Matyja udzielił portalowi „Polska. The Times” wywiadu na temat filozofii politycznej Donalda Tuska, którą daje się zarysować pięć lat po zaprzysiężeniu jego rządu w 2007 r. Pierwsze pytanie i odpowiedź w rozmowie stanowią interesujące i wiele mówiące wprowadzenie do całości:

Właśnie mija piąta rocznica zaprzysiężenia pierwszego rządu Donalda Tuska. Należy już do niego rekord czasu rządzenia. Jak przez ten czas ewoluował jego pomysł na państwo?
Muszę zacząć od tego, że nie wiem, czy w przypadku Donalda Tuska należy w ogóle mówić o pomyśle na państwo. Za to z pewnością można mówić o jego pomyśle na rząd. Tusk realizował tu początkowo bardzo prostą koncepcję: rządu, który będzie przyjazny dla obywateli - nawet za cenę rezygnacji z zajmowania się sprawami, które sam premier mógł uważać za ważne. To był rząd, który miał być łagodny i elastyczny. W tej koncepcji chodziło o stworzenie kontrastu wobec reformatorskich zapędów rządów Kaczyńskiego i wcześniej Marcinkiewicza”.

 

Całość wywiadu tutaj.

 

 

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close