Złota Ryba przyznana, gratulujemy po raz kolejny

Jako kwartalnik „Rzeczy Wspólne” jeszcze raz mamy okazję i pragniemy pogratulować Łukaszowi Warzesze z dziennika „Fakt”, który zwyciężył w tegorocznym, trzecim już konkursie Złotej Ryby, wyróżniającym najlepszych młodych felietonistów. Patronem nagrody jest zmarły przed trzema laty dziennikarz Maciej Rybiński. Kapituła Złotej Ryby przyznała także inne nagrody: dla Doroty Łosiewicz z portalu Wpolityce.pl oraz dla Wiktora Świetlika z Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Uroczystość odbyła się 22 października w warszawskim klubie Hybrydy. Przybyło wielu znamienitych gości i sympatyków pióra Rybińskiego. W uzasadnieniu wyróżnienia prowadzący galę Jan Pietrzak powiedział: „Maciej Rybiński jest patronem nagrody bardzo potrzebnej polskiemu dziennikarstwu, bo ten sposób widzenia świata, ten rodzaj uczciwości, podejścia do naszych polskich spraw jest rzadko spotykany obecnie w naszym kraju”.

Laureat Złotej Ryby zaś ukłonił się w ten sposób: „Bardzo dziękuję wszystkim, którzy docenili moje pisanie. Mam na myśli nie tylko kapitułę nagrody, ale przede wszystkim czytelników, od których bardzo często mam sygnały, że ich np. wkurzam, a to jest dobrze”. Wspomniał także o nagrodzonych w ubiegłych latach: „Dwaj poprzedni laureaci: Robert Mazurek i Krzysztof Feusette to są marki, więc być trzecim po nich dwóch to naprawdę wielka przyjemność i duży zaszczyt”.

Relację video z uroczystości można zobaczyć m.in. na portalu Blogpress.pl

Kupuj nasze pismo u wydawcy! Bez marży pośredników zapłacisz mniej, a my będziemy rozwijać się szybciej! Na Allegro na „Rzeczy Wspólne” wydasz jedynie 20 zł!
Zachęcamy również do prenumeraty od 16 zł za nr!