Krzysztof Bosak vs. Krzysztof Iszkowski w Fundacji Schumana – dyskusja wokół RW#8!

Przedstawiciele Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana przeczytali ósmy numer i postanowiła zaprosić nas do dyskusji nad przyszłością Unii Europejskiej. Kameralne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się już w przyszły wtorek! W dyskusji udział wezmą przedstawiciele Fundacji Schumana i redaktorzy "Rzeczy Wspólnych".

Zapraszamy na otwartą dyskusję Krytycznie o Europie. Odbędzie się ona we wtorek, 22 maja 2012 roku, w godz.9.30 – 11.00, w siedzibie Fundacji Schumana, Al. Ujazdowskie 37. Udział w spotkaniu wezmą: Krzysztofa Bosak (Fundacja Republikańska), Krzysztof Iszkowski (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, doradca Janusza Palikota), Anna Radwan (Fundacja Schumana). Moderował będzie  Gert Roehrborn (Fundacja Schumana.)

Punktem wyjścia do dyskusji są teksty Krzysztofa Bosaka „Wymyślić Polskę w Europie na nowo“ („Rzeczy Wspólne“ nr 2(8)/2012) i Krzysztofa Iszkowskiego „Dylematy integracji“ („Przegląd Polityczny“, nr 111, marzec 2012)  poświęcone modelowi europejskiemu.

W jakim kierunku idzie współczesna debata europejska w Polsce? Jakie argumenty przywołują dzisiaj eurosceptycy i co mają do zaoferowania? Jaką strategię wzmocnienia Unii mają euroentuzjaści? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukali na kameralnej dyskusji w Fundacji Schumana. Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia do 18 maja na adres: g.roehrborn@schuman.org.pl

Więcej na stronach Fundacji Schumana!

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close