Ziemkiewicz, Sienkiewicz, Jęczmyk i Radziejewski o zagrożeniach wolności

Nadmierna ilość przepisów, wszechobecne podsłuchy, krępowanie wolności słowa – to tematy które poruszali uczestnicy spotkania „Rzeczy Wspólnych” poświęconemu utracie wolności. Spotkanie, które odbyło się w klubokawiarni „Grawitacja” z udziałem Rafała Ziemkiewicza, Bartłomieja Sienkiewicza, Lecha Jęczmyka i Bartłomieja Radziejewskiego zarejestrował jak zwykle niezawodny Blogpress.

„Postawa elit jest dziś taka, że do wszelkich działań obywatelskich ludzi się zniechęca, do udziału w wyborach się zachęca, bo one przedłużają jej władzę.” mówił zwracając uwagę na fasadowość obecnej demokracji Bartłomiej Radziejewski. Wtórował mu Rafał Ziemkiewicz przypominając, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią się stale upominać. W jego opinii faktyczna demokracja może się udać tylko wtedy, gdy przeważa klasa średnia nad oligarchią i motłochem.

Sprzeciwiał się takiej postawie Bartłomiej Sienkiewicz, którego zdaniem takie przedstawianie sprawy jest wyrazem racjonalizacji sytuacji przez przegranych oraz przejawiem gettoizacji.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close