„RW” niewygodne i groźne dla środowiska Agory? Włast-Matuszak odpowiada „GW”

Karykaturalna relacja „Gazety Wyborczej” z naszego spotkania promocyjnego już po kilku godzinach doczekała się riposty ze strony współpracującego z „Rzeczami Wspólnymi” poety i publicysty Remigiusza Własta-Matuszaka. W swoim blogu w portalu Prawica.net miażdżąco krytykuje on tekst Adama Leszczyńskiego („Prawicowa grupa wsparcia”, „GW” z 3.06).

Autor polemiki (pt. „Wspierał Adam – Adama”) zwraca uwagę na fakt, że „GW” „łamie swoją podstawową zasadę, i zamiast przemilczać wszystko co niewygodne, nagle wdaje się w nieudolną polemikę z kwartalnikiem "Rzeczy Wspólne". Zarazem – twierdzi Włast-Matuszak – dziennik Agory  dokładnie wpisuje się w schemat przemocy symbolicznej i wykluczania myślących inaczej, który opisaliśmy w ostatnim numerze naszego pisma.

„Sam tytuł paszkwilu "Prawicowa grupa wsparcia" już jest "krzyczącym" przykładem deprecjacji przeciwnika, wykluczenia go z dyskusji, jak i uznania za niegodnego rozmowy” – pisze publicysta. Porównuje to do wyrzucania prawicowych publicystów z mediów publicznych.

Wytyka też Leszczyńskiemu kłamstwo frekwencyjne (pisał, że na spotkaniu było „może 20 osób”), stwierdzając, że „wszystkie relacje naocznych redaktorów GW należy albo mnożyć, albo dzielić przez dwa”. Dyskusji z udziałem prof. Andrzeja Nowaka, Bronisława Wildsteina i Bartłomieja Radziejewskiego wysłuchało w rzeczywistości około 50 osób.

Zdaniem Własta-Matuszaka, Leszczyński „celowo źle zinterpretował całą treść nr 4 "RW”. A najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest lektura tomu - pisze.

Autor polemiki konkluduje stwierdzeniem, że nasze tezy „o zjawisku wykluczenia milionowych rzesz społecznych przez grupę "Uprawnionych Nadzorców" okazały się bardzo niewygodne i groźne dla środowiska GW i Agory”.

cały wpis: http://www.prawica.net/blog/26034

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close