“Czas niedokonany” – wieczór autorski Bronisława Wildsteina

"Czas niedokonany”, czyli saga o nieustannie niszczonym świecie Polaków i Żydów" – to temat Spotkania Czwartkowego z Bronisławem Wildsteinem, które odbędzie się 7 lipca o godz. 19 w siedzibie Fundacji Republikańskiej. Rozmawiać będziemy o najnowszej powieści pisarza i publicysty.

Opinie o książce:

Prof. Ryszard Legutko, filozof - "Czas niedokonany" to epicka opowieść przedstawiająca losy ludzi wplątanych w ponurą historię dwudziestego wieku. Od pogromu we wsi pod Pińskiem do rzeczywistości III RP autor prowadzi nas drogami krętymi, raz po raz cofając narrację, zmieniając epoki i kraje. Śledzimy losy kilku pokoleń rodziny Broków, którym historia nie oszczędziła niczego, ani cierpienia, ani zdrady, ani zbrodni, ani ideologicznego zaczadzenia. Ale można na książkę spojrzeć nieco inaczej, a mianowicie jak na zapis oraz próbę zrozumienia doświadczeń, które ukształtowały dzisiejszą Polskę, od krwawej rewolucji październikowej przez pełną nadziei Solidarność po marność III Rzeczpospolitej. Wreszcie książkę tę można czytać jako swoisty moralitet pokazujący walkę ludzi z pokusami zła i nicości, tymi pokusami, którymi tak skutecznie zwodził nas wiek dwudziesty, i które w wieku dwudziestym pierwszym wcale nie straciły swojego powabu."

Prof. Włodzimierz Bolecki, krytyk literacki - "Mistrzowsko opowiedziane skomplikowane historie poszczególnych postaci, ich wielostronne, wnikliwe portrety psychologiczne, znakomite dialogi, intelektualny rozmach przedstawianych w powieści problemów, a przede wszystkim niecofanie się przed żadnym tabu, czynią z powieści Wildsteina wydarzenie artystyczne i intelektualne, stawiające autora Czasu niedokonanego wśród najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy."

Serdecznie zapraszamy!
Redakcja "Rzeczy Wspólnych i zespół Fundacji Republikańskiej

Komentarze

Avatar

Zespół "Rzeczy Wspólnych"

Related Articles

Close