Kongres Republikański

2015.06.12

Spotkajmy się 2 lipca!

To będzie spotkanie wyjątkowe. Zacznijmy reintegrację środowiska z poszanowaniem wszelkich różnic i odrębności. Stwórzmy przestrzeń współpracy wszystkich identyfikujących się z ideą republikańską, którą od 6 lat wspólnie definiujemy poprzez nasze działania począwszy od I Kongresu Republikańskiego. To tam się wszystko zaczęło.

Zwołujemy ten kongres między innymi pod wpływem głosów ludzi, którzy dostrzegają dla Polski i naszego środowiska ogromne szanse i wyzwania w obliczu aktualnej sytuacji społeczno-politycznej. Chcemy stworzyć silne środowisko o mocnej tożsamości, jednak oparte na wolności indywidualnych wyborów politycznych. Jednocześnie chcemy przywrócić podmiotowość, moc i manewrowość polityczną całemu naszemu środowisku. Wszyscy wiemy, że to możliwe – bo przecież doświadczyliśmy tego.

Nasze środowisko jest wielonurtowe i takie powinno zostać. Nie chcemy nikogo zapisywać do partii czy innych ugrupowań. Musimy mieć przestrzeń na różne wybory polityczne i nie możemy być utożsamiani – jako całość – z którymś z obozów (nawet, jeśli indywidualnie do nich przynależymy). Jednocześnie powinniśmy wzajemnie wspierać każdego z nas, kto angażuje się w politykę.

Chcemy odcisnąć nasz republikański znak na tym, co się w Polsce wydarzy, a uchylają się właśnie drzwi zmiany. Jest to unikalna szansa na to, żeby  jak najwięcej republikańskich postulatów wprowadzić do realnego funkcjonowania państwa. Taka szansa prędko się nie powtórzy.

Mamy w całej Polsce republikańskich radnych, przedsiębiorców, prawników, ekonomistów i wielu ludzi innych profesji. Powinniśmy wspólnie korzystać z naszej synergii, wzajemnie sobie pomagać rosnąć, wymieniać się doświadczeniem, angażować  się i zmieniać rzeczywistość. Takim środowiskiem chcemy być  i w tym się wspierać.

W myśl słów generała Pattona, że lepiej zrobić coś dobrego dziś, niż jutro coś doskonałego, informujemy o wydarzeniu dziś, żeby każdy miał szansę się przygotować.

Gwarantujemy owocne i ciekawe spotkanie!

Zaczynamy 2 lipca o godzinie 11. Kończymy około 18, a o 19 zaczynamy część nieoficjalną. Ustalamy jeszcze miejsce, więc w ciągu 5 dni damy znać, gdzie odbędzie się event. Na pewno w Warszawie. Wszystkie szczegóły organizacyjne będziemy uzupełniać.

Opłata kongresowa to 30 zł, co pokrywa koszty sali i obiadu. Żaden bank nie zgodził się finansować naszego spotkania (inna rzecz, że do żadnego się o to nie zwracaliśmy).

Będziemy na Was czekać!

Marcin Chludziński, prezes Fundacji Republikańskiej
Marek Wróbel, wiceprezes Fundacji Republikańskiej
Paweł Skotarek, sekretarz Stowarzyszenia „Republikanie”
Paweł Skoczowski, pełnomocnik Stowarzyszenia „Republikanie” w Województwie Podkarpackim
Paweł Strumiński, członek Rady Republikańskiej Stowarzyszenia „Republikanie”
Tomasz Jaskóła, koordynator Klubu Republikańskiego w Częstochowie

Szczegółowych informacji udziela:
Paweł Lewandowski
biuro.prasowe@fundacjarepublikanska.org

Zapisz się już dzisiaj!

Opłaty należy dokonać bezpośrednio na konto Fundacji Republikańskiej, tytułem „Kongres Republikański”.
Numer konta: